Головна

Голова МПУ Ігор Шевченко виступив перед випускниками американських університетів

 

29 жовтня 2011 року Ігор Шевченко виступив з доповіддю на зустрічі випускників стипендіальної міжнародної програми ім. Едмунда С. Маскі з темою: «Публічне лідерство в новому тисячолітті».

Зустріч зібрала випускників американських університетів з України, Росії та Грузії, які навчались в США за стипендіальною програмою ім. Едмунда С. Маскі.  Ігор Шевченко був запрошений виступити як один з найуспішніших випускників цієї програми.

В своїй промові Ігор Шевченко наголосив на основних проблемах сучасної України, а також світу в цілому, причиною яких в першу чергу є низька якість людей при владі. Нечесність, непрофесійність та безвідповідальність, яку вони повсякчас демонструють роблять зрозумілим той факт, що високопосадовці здебільшого не мають достатньої кваліфікації, знань та необхідних моральних і  лідерських якостей. Такими якостями для людей при владі повинні бути в першу чергу: честь, компетентність та служіння. Владу сформовану за цими трьома критеріями прийнято називати мерітократичною, а суспільство збудоване на засадах рівності можливостей та справедливої оцінки досягнень кожного - мерітократичним. У своєму висновку Ігор Шевченко наголосив, що саме мерітократія є запорукою успіху та процвітання України та розвитку цивілізації в цілому.

Далі Ігор Шевченко розповів про створення та розвиток Мерітократичної партії України та закликав учасників зустрічі до активної суспільно-політичної діяльності процитувавши журналіста Євгена Глібовицького, який колись сказав: «Реальні зміни в Україні почнуться тільки тоді, коли комсомольців при владі замінять українці з західними дипломами».

Основною метою заходу було згуртування випускників програми, а також інших міжнародних освітніх програм та стимулювання професійної і соціальної взаємодії між ними.

У заході також взяли участь працівники Посольства США в Україні, професійні спікери з лідерства та випускники програми Маскі, які поділилися власними історіями успіху.

Справа наліво випускники програми: Керуючий партнер Ernst&Young Україна, Олексій Кредисов; Ігор Шевченко; голова наглядової ради Bank of Georgia, Ніколас Енукідзе

Партнерами заходу виступили: Посольство США в Україні, Американські ради з міжнародної освіти (ACTR/ACCELS), Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Ernst&Young Україна.

Більше про захід, а також про саму програму стипендій ім. Едмунда С. Маскі можна дізнатись тут.

 

 

Довідкова інформація:

Програма стипендій ім. Едмунда С. Маскі (Muskie) є програмою Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та адмініструється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX). Вона надає можливість лідерам ключових професійних галузей з Євразії навчатися на магістратурі протягом одного-двох років у вищих навчальних закладах США.